Lāčplēša diena ir svarīga piemiņas diena, jo tajā atceras visus Latvijas Brīvības cīņās kritušos.
Lāčplēša diena ir svarīga piemiņas diena, jo tajā atceras visus Latvijas Brīvības cīņās kritušos. Šie cilvēki patiešām ir varoņi, bez viņu bezbailīgās un cēlās rīcības mēs nebūtu šeit, šajā Latvijā, kāda tā ir šodien. Protams, Lāčplēša dienas nosaukuma pamatā ir Andreja Pumpura eposa tēls Lāčplēsis. Lāčplēsis ļoti daudzu cilvēku uzskatos ir varonības iemiesojums, viņš veica varoņdarbus, aizstāvēja savu zemi un bija gatavs iet bojā, lai pasargātu savu tautu.
Kā tas atspoguļojas mūsdienās? Kas ir varoņi šodien? Vārdam „varonis” nav vienas noteiktas definīcijas, jo katrs cilvēks šo jēdzienu uztver citādi. Es uzskatu, ka katram varonim ir dažas īpašības, kas viņu atšķir no jebkura cita cilvēka. Varoņi ļoti bieži nezina, ka viņi tādi ir. Tikai kāda cita skats no malas var to noteikt.
Mūsdienu varoņi nenēsā apmetni, tie ir cilvēki, gluži tādi paši kā mēs, bet atšķirība ir viņu rīcībā. Šie varoņi dara labu, bet viņi to dara ar domu, ka tā vienkārši ir jādara. Viņu pirmais instinkts būs palīdzēt, kaut paši nejutīsies kā varoņi, kad to darīs. Tie var būt ārsti un zinātnieki, kas velta ļoti daudz laika palīdzēšanai citiem, dienas, nedēļas un pat mēnešus strādājot no vietas tautas labklājībai.
Varoņi ir arī skolotāji, kas apmāca jaunatni, jo viņiem to patīk darīt un viņi vēlas darīt visu, lai nākamā paaudze būtu vēl izglītotāka nekā iepriekšējā. Varonību var arī atrast policistos, politiķos un armijniekos, bet tā attiecas tikai uz tiem cilvēkiem, kuru mērķis ir palīdzēt savai valstij, saviem cilvēkiem, ne tikai izjust varu pār citiem.
Taču visvairāk no visiem, es uzskatu, vispatiesākie varoņi ir vecāki. It īpaši tie vecāki, kuru bērni ir laimīgi par to, kā viņi tikuši izaudzināti. Šie vecāki ir varoņi, un šie bērni būs nākotnes varoņi.
Lāčplēša diena ir ne tikai svarīga piemiņas diena, bet arī diena, kas palīdzēs mūsu pēcnācējiem saprast un atcerēties varonības nozīmi vispār.