- Problēma, kurai jārod risinājums
Cēsu Sociālās aprūpes iestādē (pansionātā) “Cīrulīši” pašlaik uzturas 130 klienti, no tiem 20 medicīniski apstiprināta diagnoze – demence.
- Harmonijas nama disharmonija
Lai arī lepojamies ar Cēsu vecpilsētu, nevar nemanīt, ka tās attīstība apstājusies. Ēkas stāv tukšas, neapsaimniekotas, bet ne jau ar tādām var pievilināt tūristus.
- Narkotikas kā atpūtas sastāvdaļa
Narkotikas Cēsīs ir pieejamas, un paši jaunieši atzīst - tās dabūt nav grūti, nepieciešama vien pazīšanās. Problēma vēl nav kļuvusi dramatiska, tomēr arī jaunieši saka - būtu laiks sākt uztraukties.
- Likt punktu savai pasaulei
Spriest par to, kāpēc otrs izdarījis pašnāvību vai vismaz gribējis to darīt, ir nevērtīgi. Kāpēc nevērtīgi?
- Lauku vidusskolu būt vai nebūt
Piedāvās vidējo izglītību. Aptaujātie lauku skolu vadošie darbinieki bija vienisprātis - pavisam drīz lauku vidusskolu skaits samazināsies. Tāda nepārprotami ir valsts politika - koncentrēties uz lielākām apdzīvotām vietām.
- Kurai tiks bērns?
Par taisnību cīnās māte un aizbildne. Šis būs stāsts par astoņus gadus vecas meitenītes dzīves notikumiem. Ļoti īpašs stāsts, jo tajā trūkst bērna vārda, domu.
- Stāvlaukums ir, varbūt reiz būs arī autoosta
Uz aktuāliem jautājumiem atbildēja Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, izpilddirektors Jānis Rozenbergs, komunālinženieris Didzis Ozoliņš un pilsētas galvenais arhitekts Jānis Zlaugotnis.
- Šoferi gatavi protestēt
Gada sākumā sarunā ar a/s “CATA” izpilddirektoru Andri Malkavu aizskārām daudz būtisku jautājumu, kuri saistīti ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu.
- Vērības pārbaudei
Droši vien ir zinātniski pierādīts, cik daudz informācijas cilvēks var uztvert vienlaicīgi. Interesants būtu eksperiments šajā vietā Cēsīs, Gaujas ielā, kur vienā čupā izvietots makten daudz ceļazīmju.
- Kas pagatavos un kas ēdīs?
Pusdienas skolās kļūst aizvien dārgākas. Pašvaldības meklē kompromisus.
- Negulētās nedēļas nogales
Nedēļas nogalē dzīve pilsētas centrā parasti sit augstāku vilni, klubos pulcējas vairāk cilvēku, lielāki un mazāki tusiņi notiek telpās un ielās.
- Ruslans palicis bez vecvecākiem
Vecvecāki nav miruši. Viņi, tāpat kā četrus mēnešus vecais puika, dzīvo Taurenes pagastā.
- Dziesmu svētku kalniņš - akmens kaklā
Pirms 32 gadiem Latvija gatavojās pirmo Dziesmu svētku simtgadei. Rosība bija arī mūsu rajonā.
- Pazudis, noklīdis vai pamests
Jau vairāk nekā nedēļu laikraksta „Druva” redakcijas apkārtnē uzturas fotogrāfijā redzamais suns. Suņa izskats un izturēšanās liecina, ka tas ļoti skumst.
- Ja nebija izmēzta kūts, regulāri sita
16. aprīļa vēlā pēcpusdienā Valmieras slimnīcas terapeitiskās nodaļas filiāles uzņemšanas nodaļā Rūjienā tika nogādāta 29 gadus veca sieviete.
- Nītaures vidusskolā salst bērni
Nītaures vidusskolas skolotāji desmit dienas pirms pašvaldību vēlēšanām pagasta padomei iesniedza atklātu vēstuli ar 20 parakstiem par situāciju skolā, jo tajā salst bērni.
- Tirgus- attīstības perspektīvas
Cēsu tirgus kompleksa rekonstrukcija joprojām ir problēma. Jaunievēlētais domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs uzsvēris, ka līdz šim visvairāk uzklausīti tirgotāji, mazāk pircēji.
- Visam ir cena. Cik maksā cilvēka dzīvība?
Trīs smagi noziegumi, ko īsā laikā pastrādājuši pusaudži, radījuši plašu sabiedrisko rezonansi. Februārī kāds zēns aukstasinīgi noslepkavoja sievieti Tukuma rajonā, pusaudžu bariņš izrēķinājās ar vienaudzi Valmierā.
- Vientulība, strīdi un pacietība
“Es vienmēr esmu bijusi gandrīz viena un bieži nesaprasta, “saka Vineta Avena, kura dzīvo dzimtajās Amatas novada “Jaunmājās”. Arī pašreiz viņas sāpju lokā īpašuma jautājums.
- Apspriež mediķu darba algas
Rajona veselības aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdē tāja Valda Stanne piedalījās sarunās ar valsts veselības ministru Gunda ru Bērziņu.