- Vai Teksasas reindžers kļūs par Teksasas prezidentu?
ASV otrā lielākā štata – Teksasas – vēsture jūtami atšķiras no pārējo štatu vēstures. Teksasa ir vienīgā, kas iekļāvusies savienībā starptautiski atzītas valsts statusā.
- Londonas samits – vai optimistiskie vārdi kļūs arī par darbiem?
Antiglobālistu un pesimistu cerības uz «lielā divdesmitnieka» valstu samita Londonā izgāšanos nav attaisnojušās.
- Regulētāju un reglamentētāju paradīzē
Lielai latvju politiķu daļai, aizvien redzamāk sliecoties par labu visu veidu regulēšanām un reglamentēšanām ekonomikā, kuras, lūk, varot mazināt globālās un pašmāju krīzes izpausmes, ir īstais brīdis palūkoties, kurp tad parasti aizved šādas tieksmes.
- Cīņa pret «nodokļu paradīzēm» uzņem apgriezienus
Globālās krīzes apstākļos virkne pasaules valstu ievērojami palielinājušas investīcijas savās ekonomikās, lai iespēju robežās stimulētu to izaugsmi.
- Amerikāņu izvēle – starp dziļāku un seklāku depresiju
Pašās februāra beigās, piecas nedēļas pēc stāšanās amatā, ASV prezidents Baraks Obama paziņoja par savas administrācijas jaunajiem budžeta plāniem.
- Ungārijas grūtās reformas
Tāpat kā pārējās Austrumeiropas valstis, arī Ungārija pilnā mērā izjūt globālās pasaules ekonomiskās krīzes ietekmi.
- Matti Vanhanena pretkrīzes programma Somijai
Somijas premjerministrs Matti Vanhanens paziņojis, ka valdībai tuvāko mēnešu laikā ir jāiedarbina vērienīga investīciju programma, lai stimulētu biznesa izaugsmi un saglabātu darba vietas.
- Francijas «baltā bruņinieka» sabojātā reputācija
Francijā 4. februārī nāca klajā populārā žurnālista Pjēra Peāna jaunākā grāmata Le monde selon K (Pasaule atbilstoši K).
- «Sliktās bankas» ideja – glābiņš Vācijas ekonomikai?
Pasaules banku sistēmas krīze var novest Vācijas varas iestādes līdz bezprecedenta solim.
- Panamas kanāla celtniecības aizkulises
Vārds Panama jaunāko laiku ekonomikas vēsturē ir kļuvis par finanšu afēras simbolu, jo franču akcionāru kompānijas mēģinājums 19. gadsimta 80. gados uzbūvēt kanālu Panamas zemes šauruma rajonā beidzās ar gigantisku krahu.
- ASV un Latīņamerika – vairāk mīnusu nekā plusu
Vašingtona Dienvidameriku vai Latīņameriku vienmēr ir uzskatījusi par savu interešu zonu.
- Strupceļā iedzītās Amerikas Savienotās Valstis
2008. gads globālās krīzes dēļ bija ražens dažādu baumu izplatības ziņā. Vienas no šādām baumām ir runas par ASV dolāra iespējamo pazušanu no finanšu aprites un Savienoto Valstu pāriešanu uz jaunu valūtu, kurai pēc Eiropas Savienības parauga dots nosaukums amero.
- Nedaudz piemirstā Japānas «zudusī desmitgade»
Pašlaik ļoti bieži tiek piesaukta pagājušā gadsimta 30. gadu Lielā depresija ASV, aizmirstot vai nezinot, ka arī Japānas pagājušā gadsimta 90. gadu «zudusī desmitgade» dod tikpat daudz vielas publicistu daiļradei un ekonomistu pārdomām.
- Krievija un OPEC – abpusēji slidenā sadarbība
Naftas eksportētājvalstu organizācijas OPEC dalībnieki 17. decembrī vienojās par pērn jau trešo naftas ieguves apjomu samazinājumu – par diviem miljoniem barelu dienā.
- Bernarda Medofa afēra mūža garumā
Amerikas Savienoto Valstu Federālā izmeklēšanas biroja aģenti atklājuši pašu lielāko un ilgāk pastāvējušo finanšu piramīdu ASV vēsturē, kuras izveidotājs izrādījās bijušais fondu biržas Nasdaq direktoru padomes priekšsēdētājs Bernards Medofs.
- Nacionalizācija vai oligarhu saraksta pārrakstīšana?
Pasaules mēroga finanšu satricinājumu dēļ gandrīz nepamanīts ir palicis fakts, ka Krievijas valdība izmanto savas valūtas rezerves, lai par ļoti zemām cenām atgūtu kontroli pār valsts lielākajiem uzņēmumiem.
- Riņķadancis ap Spānijas Repsol
Neveiklā situācijā nonākusi Spānijas valdība. Šīs valsts lielākās naftas un gāzes kompānijas Repsol akciju bloķējošo paketi cer iegādāties Krievijas uzņēmums Lukoil, kas izraisījis plašu politiķu neapmierinātību.
- Volstrītas lielā piecnieka gals
Volstrīta (Wall street jeb Sienas iela, kas savu nosaukumu ieguvusi no tā, ka 17. gadsimtā atradās blakus Ņujorkas ārējiem nocietinājumiem jeb «sienai») ir neliela ieliņa Manhatanā (Ņujorka), kas zināma visā pasaulē, kas zināma visā pasaulē, jo tieši Volstrītā atrodas pasaules finanšu galvaspilsētas Ņujorkas sirds – Ņujorkas fondu birža.
- Norvēģijas nafta: kad inovācijas atspēko visas pesimistu prognozes
Lai arī Norvēģijas naftas un dabasgāzes ieguves industrijai ne reizi vien ir prognozēts panīkums, šī valsts ir spējusi atspēkot visus pesimistiskos paredzējumus: gan par to, ka tās resursi pavisam drīz tiks izsmelti, gan – ka norvēģu tehniskās iespējas iegūt naftu un gāzi no jūras dzelmēm ir sasniegušas savas galīgās robežas.
- Leiboristi, toriji, Oļegs Deripaska un «krievu mafija»
Lielbritānijā pašlaik pilnā sparā rit liels politiski ekonomisks skandāls vai pareizāk – divi paralēli skandāli, kas abi saistīti ar Krievijas bagātāko cilvēku Oļegu Deripasku.