- Patriarha Nazarbajeva nedienas
Maija pēdējās dienās pēc Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva rīkojuma starptautiskajā meklēšanā tika izsludināts viņa znots Rahats Alijevs.
- Krievija un ES: attiecību aizkulises
Krievijas pilsētā Samarā 17. un 18. maijā notika Eiropas Savienības un Krievijas samits, kura laikā abu valstu līderiem neizdevās vienoties kaut vai par vienu no aktuālajām tēmām.
- Politiskās modernizācijas slimība
Pēdējā laikā tā dēvētās Austrumeiropas un Centrāleiropas jeb kādreiz PSRS ietekmes sfērā bijušās valstis vajā viena politiskā krīze pēc otras.
- Ķīnas ekspansija Centrālāzijā
Jo tālākā pagātnē paliek impērija, vārdā PSRS, jo vairāk kļūst redzams, ka bijušajās PSRS Centrālās Āzijas republikās notiek sīva cīņa starp divām lielvalstīm — Krieviju un Ķīnu — par politisko un ekonomisko ietekmi reģionā.
- Vai tuvojas īsto kreiso renesanse?
22. aprīlī Francijā notika valsts prezidenta vēlēšanu pirmā kārta.
- Eiropa — ASV pretraķešu bāze?
Amerikas Savienoto Valstu lēmums izvietot Eiropā daļu savas nacionālās pretraķešu aizsardzības sistēmas ir izraisījis sašutuma vētru Krievijā un arī zināmu neapmierinātību vecajā Eiropā.
- Irāna: Nākamo kodolvalsti gaidot
Rietumu presē parādījies jaunais projekts ANO Drošības padomes rezolūcijai Irānas kodolprogrammas jautājumā.
- Kauja par Elizejas laukiem
Francijā 22. aprīlī notiks valsts prezidenta vēlēšanas, kurās lielā mērā izšķirsies arī, kāda būs Eiropas Savienības nākotne.
- Eiropas «mierīgās» robežas?
Latvijas lēmums parakstīt robežlīgumu ar Krieviju bez jebkādiem papildu nosacījumiem liek atcerēties, ka Eiropas valstīm ir ļoti daudz iemeslu apstrīdēt savas robežas — galvenokārt ar Krieviju, tomēr oficiālā līmenī pretenzijas ir minimālas.
- Japāna: ceļš uz globālo varenību
Ar ekonomisko attīstību un tehnoloģiju augsto līmeni slavenā Japāna pēc Otrā pasaules kara beigām nevarēja lepoties ar politisko ietekmi — galvenokārt tāpēc, ka valstī līdz pat pērnā gada 15. decembrim nebija savas armijas.
- Kas bruģē ceļu uz Balto namu
Amerikas Savienotajās Valstīs, neraugoties uz gandrīz diviem gadiem, kas atlikuši līdz prezidenta vēlēšanām, jau sākusies priekšvēlēšanu cīņa.
- Valsts grib likvidēt «baznīcas policiju»
Valdības iecere reorganizēt jeb faktiski likvidēt Reliģisko lietu pārvaldi valsts pilsoņiem turpmāk pavērs lielāku ticības brīvību.
- Ko robežlīgums ar Krieviju dos mūsu ekonomikai?
Valdības triecientempā uz priekšu bīdītais likumprojekts par Latvijas un Krievijas robežlīgumu izsauc neviltotu ziņkāri — kas slēpjas aiz šīs steigas?
- Spiegu spēles reālā vidē
Neviens nekad precīzi nevar zināt, kas ir tie avoti, kuri piegādā informāciju izlūkdienestiem. Plašāka sabiedrība tā arī neuzzina, kādas vērtīgas ziņas un kurās valstīs galu galā nonāk. Tomēr viņi ir mums blakus: spiegi — rezidenti un viņu aģenti.
- Pasaule apgūst asimetrisko karu
Dažas dienas pirms Jaungada Irākā sprādzienā tika ievainoti trīs un bojā gāja divi Latvijas karavīri.
- Vienas lielvaras vietā — ģeopolitiska polarizācija?
Ļoti ticams, ka vēlāk tiks atzīts — tieši 2006. gadā aizsākās ASV kā pasaules policista ietekmes lejupslīde un divpolārās pasaules vietā nostabilizēsies vairāki salīdzinoši nekonkrēti ģeopolitiskie spēlētāji ar dažādām interesēm.
- Pulvera muca — joprojām pašā Eiropas vidū
Mūsu pusē reti kurš iedziļinās Kosovas jautājumā, ja nu vienīgi dzīvo ar pārliecību, ka serbi ir slikti, bet albāņi, kaut arī musulmaņi, — cietēji.
- Globālo jautājumu ēnā
57. NATO galotņu samits Rīgā ieies vēsturē kā pirmais, kas noticis bijušās PSRS teritorijā, un ļoti jācer, ka arī kā tāds, kurā likti pamati 21. gadsimta globālajai drošības politikai.
- Kāpēc Bans bija labāks par Vairu?
2007. gada 1. janvārī amatā stāsies jaunais, pēc skaita astotais ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.
- Daļa deputātu meklēs vietu zem saules
Jau zināmi to deputātu vārdi, kuri ieņems simt siltās vietas Saeimas namā uz turpmākajiem četriem gadiem.