- Tu mani mīli? Pierādi!
Pasaule, virpuļojot kaleidoskopiskā mainīgumā, izrāvusi no pamatiem teju visus iecementētos priekšstatus.
- Pretpoli pievelkas... vai tomēr ne?
Saderība pāra attiecībās ir tā laimes atslēga, ko cilvēki bieži vien meklē visu mūžu un nereti tā arī neatrod.
- Mātes, kas apskauž savas meitas
Tēvu un dēlu pretrunas ir gadsimtiem pazīstama un plaši aprakstīta problēma, tāpat mūsdienās runā par dažādu paaudžu nesaskaņām.
- Apzināta iesaiste rūpēs par savu veselību
Tas nebūt nav viegli – pieņemt, ka paši vien esam atbildīgi par savu dzīvi, izvēlēm un arī veselību.
- Zīmes uz papīra
Izklaidīga, nevērīga zīmēšana uz lapas malām nav raksturīga tikai skolēniem un studentiem – šis dīvainais ieradums piemīt arī profesoriem, dzejniekiem un vispār daudziem no mums.
- Cilvēks ar augstu paškontroli var izskatīties jaunāks
Pandēmija ir prasījusi no mums vairāk paškontroles nekā jebkad agrāk.
- Pusaudži pandēmijā
Bērnu psihiatri sāk zvanīt trauksmes zvanus – nodaļas slimnīcās ir pārpildītas.
- Pašmīlestība: ar cieņu pret sevi un citiem
Visapkārt to vien skandina: “Tev ir jāiemācās sevi mīlēt”, “Ja nemīlēsi sevi, arī neviens cits tevi nespēs iemīlēt”, “Visa pamatā ir sevis mīlēšana”.
- Vai desmit ir lielāks par deviņdesmit?
Psiholoģijas ārēs mīt kāda zinātniski apstiprināta patiesība – deviņdesmit procenti pāra attiecībās veidojas no šādiem parametriem: kopīpašums, kopīgas intereses, bērni, līdzīgi hobiji, uzskati, darbi, dzīves filozofija utt.
- Vai mūsdienu cilvēks nekļūst arvien vientuļāks?
Pandēmijas laikā cilvēkiem totāli trūkst dzīvas saskarsmes.
- Dzīvo kā kaķis ar suni, bet doties katrs uz savu pusi nespēj
Zināmi tādi pāri, vai ne?
- Trīs 21. gadsimta populārākie mīti
Pirms kāda laiciņa presē varēja lasīt, ka izdegšanas sindromu piedzīvojis aktieris Intars Rešetins, bet pavārs Mārtiņš Rītiņš, cenšoties būt pirmais – pat nervu sabrukumu.
- Kad slava, nauda un vara ir kā plāksteris
Aktieris Džims Kerijs ir teicis: “Es vēlos, lai cilvēki varētu īstenot visus savus kvēlākos sapņus, kļūt bagāti un slaveni, tā nonākot līdz atklāsmei, ka tas nebūt nav tas, kas palīdz rast pilnības izjūtu.”.
- Iesprostots četrās sienās
No ceļošanas ierobežojumiem un kafejnīcu slēgšanas līdz masku valkāšanas un karantīnas noteikumiem – vairums no mums Covid-19 pandēmijas laikā iepazīst nekad iepriekš nepiedzīvotu fiziskas ieslodzīšanas sajūtu.
- Rozā brilles – labi vai slikti?
Laikā, kad pandēmija ievērojami sašķobījusi ikdienas ierasto kārtību un drošību, jo sevišķi spilgti pamanāms, ka daļa cilvēku uzlūko šo situāciju diezgan pesimistiski, kamēr citi – pārspīlēti optimistiski jeb, kā mēdz teikt, caur rozā brillēm.
- Kad ārsts saka – jums fiziski nekas nekaiš
Būt veiksmīgam, turīgam, mūsdienīgam un šķietami iederīgam ir labi, taču reizēm der aizdomāties – cik daudz šajā prāta vadītajā skrējienā turpinām būt saskarsmē ar savām emocionālajām vajadzībām?
- Gribu māsiņu! Var arī brālīti
Cik skaisti – ģimenē, kur jau pirmdzimtais ir kā jauks liecinājums vecāku krietnumam, gudrībai un mīlestībai, būs vēl viens bērniņš!
- Prelūdija vai rekviēms Mocarta efektam?
Populārs ir uzskats, ka mūzika, kas skan fonā, paaugstina darba produktivitāti, bet kāds nesen publicēts pētījums liecina pretējo – fona mūzika ievērojami pazemina kreativitāti.
- Vai vientuļi vīrieši ir normāli?
Tie vīrieši, kas dzīvo vieni un nemaz necenšas veidot attiecības, tiek uzlūkoti ar aizdomām, jo tā vien šķiet, ka tur kaut kas nav kārtībā.
- Ne sadzīvot, ne izšķirties
Gadās, pāris rīko skandālus, plēš traukus un pat kaujas, bet izšķirties nespēj.