- Pāri Abrenei — uz konstruktīvām attiecībām
To, vai šis solis bijis pareizs, novērtēs vēsture. Parakstot Latvijas un Krievijas robežlīgumu, tika legalizēta esošā situācija, proti, Abrenes atrašanās kaimiņvalsts sastāvā.
- Hallo, Latvija klausās un… noklausās!
Jūrmalgeita un ne tikai 12. martā, kad Latvijas Televīzijā atskaņoja Jūrmalas mēra vēlēšanu aizkulisēs iesaistīto personu sarunas, kļuva skaidrs, ka valsts nonākusi uz noklausīšanās viļņa.
- Atklātās politikas līderis
Valsts prezidentei bijis nopietns gads. To var ar medu nosmērēt, ar sīrupu noliet, izvārtīt spīguļos, šaut apkārt raķetes un… — 2. janvārī nolikt atmiņu skapī, kur tādi gada suvenīri krājas garās rindās, veidodami statistiku, nevis izņēmumu no tās.
- ASV nosoda Krievijas politiku
Kad Baltijas un Melnās jūras reģiona līderu samitā, kas pagājušonedēļ notika Viļņā, ASV viceprezidents Diks Čeinijs skaidri nosodīja Krievijas valdību, kas ar frāzēm atbalsta demokrātiju, bet reālajā politikā nemaz nevēlas būt demokrātiska.
- Urmass Reinsalu
Republika viesojas Riigikogu pie lielākās partijas Res Publica.
- Kā igauņi stimulē bērnu dzimstību?
Gadu ātrāk nekā Latvijā ieviesuši bērna kopšanas pabalstus vecāka iepriekšējās algas apmērā, igauņi turpina pilnveidot ģimeņu atbalsta politiku.
- Rīgai teicis jāvārdu
Beidzot! Pēc pieciem gadiem galvas-pilsētai ir savs galvenais arhitekts.
- Kā mācīt skolās Latvijas vēsturi?
Pusotru mēnesi pēc tam, kad izglītības ministre Ina Druviete paziņoja par Latvijas vēstures kā atsevišķa mācību priekšmeta ieviešanu skolās, Izglītības satura un eksaminācijas centrs piedāvājis divus vēstures apguves variantus.
- Sievišķīgākais parlaments — Zviedrijā
Visaktīvāk politikā Eiropas Savienības valstīs dar-bojas Zviedrijas sievietes — pērn gandrīz puse no Zviedrijas parlamenta deputātiem bija sievietes, liecina Eiropas Komisijas jaunākais ziņojums par sieviešu un vīriešu vienlīdzību.
- Politika
Tādas kā pēcolimpiskas skumjas, tāds kā pagurums par prom neejošo ziemu, tāds kā nemiers par spārnotajiem draugiem un arī cilvēkiem — tā īsumā varētu raksturot aizvadīto nedēļu.
- Mazāk birokrātijas, bet ne aizdomu
Jaunais iepirkumu likums konkursa kārtā paredz valsts un pašvaldību naudu dalīt tikai tiem pasūtījumiem, kuru summa pārsniedz 10 tūkstošus latu.
- Vēlēšanas nāk — spiegi klāt!
Kuri no VDK aģentiem ir visbīstamākie, un kā situāciju ar čekas maisiem atrisināt tā, lai Latvijā pieņemtais lēmums nekļūtu par draudu mūsu valstij un medusmaizi citu valstu interesēm?
- Smalkā protestēšanas māksla
Kūpot galvām un cigaretēm, valdība un specdienesti kala plānus, kā novērst starptautisko blamāžu 16. martā.
- Pati krieviskākā NATO armija
Tāds virsraksts žurnālista Alekseja Aļohina rakstam respektablajā Maskavas žurnālā Ogoņok, kas iznāk kopš 1899. gada un kuru pēc izcilā redaktora Vitālija Korotiča un citiem tagad vada Viktors Lošaks, bijušais Moscow News šefs.
- Ceineris,kas kabatu spiež
Pirmajā ģimnāzijā, kuru kādreiz sauca par vidusskolu, mācījās apdāvināti bērni vai apdāvinātu vecāku atvases.
- Bērns vai darbs? Nepiedienīgs piedāvājums
Viedoklis, ka bērnam 24 stundas diennaktī jābūt kopā ar māti, liecina par politiķu aizķeršanos pagājušajā gadsimtā un reālās situācijas nepārzināšanu — gadu sēdēt mājās var atļauties tikai daži procenti Latvijas iedzīvotāju!
- Uzpildās pirms vēlēšanām
Naudas vākšanu gaidāmajām Saeimas vēlēšanām partijas sākušas ar dažādu intensitāti.
- Skolēniem — veselīgu pārtiku!
Valdība noraidījusi ierosinājumu pirmo līdz ceturto klašu skolēniem piešķirt brīvpusdienas, taču atbalstījusi limonādes, saldumu un čipsu tirdzniecības aizliegšanu skolās.
- Kas izvirzīs ombudu?
Saeimā sagatavoti grozījumi Satversmē, kas ombuda jeb valsts tiesībsarga amata kandidātu apstiprināšanai Saeimā ļautu izvirzīt Valsts prezidentam.
- Pienesumi no ārvalstīm — valsts ekonomikas atspaids
Viesstrādnieku uz mājām nosūtītā alga jaunattīstības valstīs, izrādās, ir lielākais ārvalstu kapitāla investējums dzimtenē. Iespējams, ka arī Latviju tagad skars šī parādība.