Rīga 22°C, nedaudz mākoņains, bez nokrišņiem, A vējš 1m/s
Ceturtdiena, 2024. gada 23. maijs 17:51
Vārda dienas: Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija
Eiropas Parlamenta vēlēšanās visvairāk plusu vēlētāji pievilkuši Valdim Dombrovskim, Sandrai Kalnietei un Nilam Ušakovam; svītrojumu čempions – Kārlis Šadurskis
Īpaši aktīvi atzīmju izdarīšanā bijuši "Attīstībai/Par" un Nacionālās apvienības vēlētāji. Piemēram, "AP" sarakstā daudz svītrota viena no "reklāmas sejām" Baiba Rubesa, kurai šī iemesla dēļ nācies nolaisties zem Ievas Ilvesas. Vairāki eksperti vērsuši uzmanību arī uz to, ka tieši šīs apvienības vēlētāji šoreiz visvairāk piekopuši tā saukto etniskā balsojuma principu, jo izteikti svītroti kandidāti ar krieviskiem uzvārdiem, piemēram, Marija Golubeva (nokritusi no 5. vietas uz 14.) un Jeļena Jesajana (no 4. uz 16.). Nacionālās apvienības vēlētāji priekšroku devuši Saeimas darbā sevi apliecinājušiem kandidātiem, tāpēc sarakstā uz augšu kāpuši Edvīns Šnore, Jānis Dombrava, Rihards Kols, bet visvairāk svītrojumu saņēmis pēdējā brīža jaunpienācējs – žurnālists Ansis Pūpols. Iespēju mainīt partijas noteikto kandidātu secību maz izmantojuši krievisko partiju – "Saskaņas" un Latvijas Krievu savienības – atbalstītāji. Viens no retajiem izņēmumiem ir televīzijas žurnālists Grigorijs Zubarevs, kurš no 15. vietas "Saskaņas" sarakstā pacēlies uz piekto.
***
Eiropas Parlamentā no Latvijas iekļuvušo piecu partiju rezultāti vēlēšanās
Kārtas nr. sarakstā Vietas nr. Kandidāts Plusi Svītrojumi
"Jaunā Vienotība" 124 193 balsis (26,24%) 2 vietas
1. 1. Valdis Dombrovskis 88 959 2570
2. 2. Sandra Kalniete 60 338 6993
5. 3. Inese Vaidere 33 817 10 185
9. 4. Ojārs Ēriks Kalniņš 11 533 9510
13. 5. Atis Lejiņš 7946 10 423
6. 6. Ģirts Valdis Kristovskis 12 043 15 216
10. 7. Andrejs Judins 7699 11 768
3. 8. Arvils Ašeradens 11 448 18 574
8. 9. Aleksejs Loskutovs 7382 15 031
7. 10. Zanda Kalniņa-Lukaševica 3842 11 876
16. 11. Uģis Rotbergs 2067 12 724
12. 12. Rebeka Kiršteina 1528 12 452
15. 13. Kārlis Eņģelis 1510 12 525
4. 14. Kārlis Šadurskis 13 161 24 357
11. 15. Ints Dālderis 2694 14 645
14. 16. Dmitrijs Golubevs 1212 14 671
"Saskaņa" 82 604 balsis (17,45%) 2 vietas
1. 1. Nils Ušakovs 69 139 1812
2. 2. Andris Ameriks 19 041 3623
4. 3. Regīna Ločmele-Luņova 8823 3436
3. 4. Boriss Cilevičs 8678 3441
15. 5. Grigorijs Zubarevs 4070 3273
5. 6. Valērijs Kononovs 3180 3379
16. 7. Andris Morozovs 2788 3168
6. 8. Ausma Cimdiņa 2451 3198
9. 9. Aleksandrs Jakimovs 2401 3157
11. 10. Aleksejs Medvedevs 2331 3130
7. 11. Jānis Krišāns 2320 3222
10. 12. Gaļina Skorobogatova 2316 3218
8. 13. Zenta Tretjaka 2222 3239
14. 14. Veronika Beluza 1936 3210
13. 15. Inese Tenberga 1802 3195
12. 16. Jeļena Toca 1847 3248
Nacionālā apvienība 77 591 balss (16,40%) 2 vietas
1. 1. Roberts Zīle 54 883 1870
2. 2. Dace Melbārde 15 399 7626
5. 3. Edvīns Šnore 11 263 5771
3. 4. Ansis Pūpols 12 519 8694
8. 5. Jānis Dombrava 7272 7533
16. 6. Rihards Kols 5243 6700
15. 7. Aleksandrs Kiršteins 5367 7590
4. 8. Jānis Grasbergs 3097 6791
13. 9. Normunds Dzintars 2031 6706
6. 10. Jurģis Klotiņš 1740 6673
9. 11. Kārlis Krēsliņš 1684 6798
14. 12. Jāzeps Korsaks 1264 6563
12. 13. Guntis Libeks 1066 6550
10. 14. Jānis Tomels 930 6511
7. 15. Marika Zeimule 1189 6819
11. 16. Uldis Verners Brūns 788 6545
Kārtas nr. sarakstā Vietas nr. Kandidāts Plusi Svītrojumi
"Attīstībai/Par" 58 763 balsis (12,42%) 1 vieta
1. 1. Ivars Ijabs 34 394 2441
3. 2. Ieva Ilvesa 21 182 3011
2. 3. Baiba Anda Rubesa 14 643 6389
7. 4. Inese Ikstena 2471 4505
6. 5. Ainārs Dimants 2232 5228
8. 6. Artūrs Toms Plešs 1665 4756
12. 7. Viesturs Zeps 1272 4617
14. 8. Miks Celmiņš 1175 4567
10. 9. Aldis Austers 1117 4564
13. 10. Ilze Krēsliņa 942 4559
11. 11. Laima Geikina 986 4770
9. 12. Adriana Treikule 807 4689
15. 13. Gundars Ostrovskis 886 4781
5. 14. Marija Golubeva 1770 5948
16. 15. Sergejs Akuličs 782 5912
4. 16. Jeļena Jesajana 937 6435
Latvijas Krievu savienība 29 546 balsis (6,24%) 1 vieta
1. 1. Tatjana Ždanoka 18 098 739
2. 2. Andrejs Mamikins 13 137 958
3. 3. Miroslavs Mitrofanovs 6220 832
9. 4. Jakovs Pliners 2728 886
10. 5. Vladimirs Buzajevs 1887 830
5. 6. Ludmila Ušakova 1828 1006
7. 7. Aleksejs Vasiļjevs 1244 809
13. 8. Aleksandrs Filejs 1071 815
11. 9. Viktors Guščins 1062 807
4. 10. Alexei Shirov Bagtiukov 1102 890
12. 11. Irina Bobkova 966 817
16. 12. Aleksandrs Ļivčaks 975 827
6. 13. Elita Kosaka 1006 869
8. 14. Inna Djeri 980 843
15. 15. Aleksandrs Gamaļejevs 892 808
14. 16. Andrejs Pagors 834 813
***
Eiropas Parlamentā no Latvijas neiekļuvušo 11 partiju rezultāti vēlēšanās
Saraksts Balsu skaits %
Zaļo un zemnieku savienība 25 252 5,34
Latvijas Reģionu apvienība 23 581 4,98
Jaunā konservatīvā partija 20 595 4,35
"Progresīvie" 13 705 2,90
"KPV LV" 4362 0,92
"Latviešu nacionālisti" 3172 0,67
"Centra partija" 2312 0,49
"Atmoda" 2242 0,47
LSDSP 922 0,19
"Jaunā Saskaņa" 829 0,18
Rīcības partija 791 0,17
Dati: CVK
Laikraksta redakcija atrodas Rīgā, Toma ielā 4
Redakcijas e-pasta adrese: [email protected]
Lursoft laikrakstu bibliotēkā pieejami raksti no 29.11.2003